top of page

Наша історія

yoga pose
yoga pose
yoga class
yoga pose

Як все розпочиналося.
Так часто трапляється, коли у голові уявляєш одне, а те, що пропонує реальність, має зовсім інший вигляд. Так, Інна не відразу полюбила свій новий "йога-дім". Приміщень потрібного розміру на Харківському було небагато, і всі вони були неідеальними. Це, наприклад, давно вже ніхто не доглядав, і, здавалося, що для того, щоб привести його у більш-менш придатний вигляд, знадобиться дуже багато сил. Раніше тут був магазин фабрики Вороніна. Де Воронін, а де йога? Плитка на підлозі, офісне стельове покриття, касовий стіл у кутку, забите невідомо чим сховище...


"Виклик прийнято!" – несподівано оголосила Інна після кількох безсонних ночей, і команда підтримки приступила до мозкового штурму. Потрібно було за кілька днів і з досить скромним бюджетом перетворити цей занедбаний офісний простір у затишну йога-студію. Якого кольору робитимемо стіни: світлі чи темніші? Що будемо стелити на підлозі: килимове покриття чи лінолеум? Чи можливо "покращити" стелю? Як оформлювати вікно?... Ви думаєте, що це просто? Нічого подібного!


Виявилося, що стіни не були готові витримати ще одне фарбування. Попередні шари раптом почали відшаровуватися, оголюючи всі п'ятнадцять кольорів, в які фарбували стіни колишні господарі. В один прекрасний день людина, яка взялася за цю роботу й отримала за неї гроші, просто зникла, залишивши нас з напівпофарбованою кімнатою. Не питайте, як ми її доробили.


Килимове покриття взяли на себе Інна разом із Леною. В Епіцентрі ми знайшли чудовий недорогий ковролін приємного заземлюючого кольору. Він ніяк не хотів лягати рівно, але все ж таки поводився пристойніше, ніж ті стіни.
Стеля... стеля виявилася вищою за наші сили. Проте в рідкісні моменти лежання на спині, коли вся її "краса" ставала особливо виразною, стеля відмінно працювала як інструмент для тренування прийняття і помірності в потребах. Кульки з рисового паперу, які з'явилися на ній лише нещодавно, чекали свого часу кілька років – ось наскільки гарна була стеля в метафізичному сенсі!


Величезне вікно, яке колись служило вітриною для серйозних чоловічих костюмів, зсередини було закрито допотопними офісними жалюзі. Якось дуже швидко стало зрозуміло, що дзену з ними не побудуєш. Хотілося, щоб зал дихав і світився, а не настроював на сумний робочий лад. Тож разом з Елею ми вирушили на склад тканин, де купили, здається, 15, а то й усі 20 метрів напівпрозорого білого тюлю. Важко уявити, як можна відшити такий метраж просто вдома, але вона це зробила. Здається, йогам невідоме слово "неможливо".


Дні перетворювалися на тижні, тижні на місяці. Ми продовжували доробляти студію навіть тоді, коли тренування вже почалися. Раптом стало зрозуміло, що нам вкрай потрібна ширма, за якою можна було б ховати верхній одяг, побутові прилади та інший "шум", що відвертав увагу під час занять. Річ відповідного розміру ми знайшли в ІКЕЇ. Тоді ще в Києві не було свого магазину, тож замовляти довелося наосліп у Польщі. ІКЕЯ зазвичай відома своїми збірними меблями "зроби сам", але саме наша ширма постачалася у повністю зібраному вигляді. Прийшовши на Нову Пошту за замовленням, Еля зрозуміла, що недооцінила підступність шведських майстрів – тут був потрібен чоловік і, бажано, вантажівка. На щастя, у нас був Ярослав, а в нього – бусік, так в студії з'явилася ширма, з якою відразу стало набагато затишніше.


У якийсь момент одну з стін прикрасив великий логотип, дизайн для якого придумала Таня. Фанерні літери не хотіли триматися і час від часу впадали зі стіни, змінюючи зміст YOGA LIFESTYLE до невпізнавання. Вони так і не прижилися, тож зрештою їх довелося замінити на більш податливий варіант. Приблизно те саме сталося і з вуличною вивіскою. Можливо, хтось із вас навіть пам'ятає, що спочатку вона була латиницею, рівно до того моменту, коли ми дізналися, що будь-яка зовнішня реклама має бути державною мовою. Але, погодьтеся, не робить помилок лише той, хто нічого не робить.

Здається, проблем не було лише з великою наклейкою на вікні. Вона трималася на совість і впадала в око своїм яскравим зеленим кольором всім, хто проїжджав чи проходив повз. На малюнку було двоє – він і вона – гнучкі, сильні, спокійні. Важко було дивитися на них, не думаючи "ось би й мені так!". Зізнайтеся, ви теж так подумали, правда?

bottom of page